Démoni

10. května 2012 v 20:31 | George HeyDuck
Upozornění, mohou se nacházet spoilery! Bijuu (bižů) jsou démoni, kteří pocházejí z japonské mytologie. Tito démoni se dají rozdělit do devíti úrovní. Každý z nich má universální množství chakry, která je téměř nekonečná. Jsou to vesměs nepřátelská a velice silná stvoření, které vše jednu dobu ničily. Když začaly devastovat svět shinobi, tak se jich chtěli lidé zbavit, většinu z nich zapečetily buď do lidí a vytvořily z nich nositele nazývaného Jinchuuriki (džinčůriky) nebo je uvrhly na místo odkud nemohly nebo nechtěly odejít. Každý z národů si přivlastnil min. jednoho z démonů a snažil se ovládnout nebo alespoň využít jejich sílu. Na začátku seriálu se okamžitě setkáváme s nejsilnějším z démonů a tím je Kyuubi no Youkou, je to devítiocasí démon, který nabývá podoby lišky. Devastoval celou zemi, zničil hlavní Skrytou Listovou vesnici a povraždil mnoho Shinobi a lidí, až narazil na vůdce vesnice, který obětoval život pro záchranu vesnice a zapečetil démona do svého právě narozeného syna. Tím začíná příběh celého seriálu. Tyto démony chytá organizace Akatsuki, která s nimi má své úmysly, Pain vůdce organizace chtěl pomocí ní přetvořit Svět tak, aby již nebyly války a zavládl mír. Problém je v tom, že pravý plán má od tohoto celkem šlechetného dost daleko. Vůdcem je totiž zakladatel Uchiha klanu, u kterého se již myslelo, že zemřel po souboji s prvním Hokage. Ten s démony má jiné úmysly, tvrdí že na počátku byl jeden jediný démon zvaný Juubi, který byl zapečetěný v muži, který přivedl na svět umění Shinobi, byl to Rikudou Sennin a právě on rozdělil démona na devět podřadných částí, aby ochránil svět před skutečnou sílou tohoto tvora, bohužel démoni nejsou o nic lepší.

Jednoocasý démon - Ichibi no Shukaku

(Ičibi no Šukaku), nabývá vzhledu mývala amerického. Tento démon je zapečetěný uvnitř Gaary a má na něj podobný efekt jako na Naruta Devítiocasý. Tento démon byl polapen Deidarou a zapečeťen. Gaarovi se ale podařilo přežít. Další překlady: Shukaku, Tanuki.

Dvouocasý démon - Nibi no Nekomata

má vzhled kočky. Byl zapečeten v Nii Yugito. Byl polapen Hidanem a Kakuzu, když se je snažil jeho Jinchuuriki porazit.

Trojocasý démon - Sanbi no Isonade

Má vzhled želvy. Nacházel se v jezeře, než se ho pokusil zapečetit Kabuto pomocí kloučka Yuukimara ovládajícího jeho sílu, to mu překazila Listová, ale ani těm se nepovedlo démona polapit, nakonec padnul do rukou Akatsuki po útoku Deidari.

Čtyřocasý démon - Yonbi no Sokou

(Jonbi no Sokó), nabývá vzhledu Opice. Využívá elementu ohně. Tento démon byl spolu se svým Jinchuuriki poražen Kisamem a nyní patří Akatsuki.

Pětiocasý démon - Gobi no Houkou

(Gobi no Hókó), nabývá tvaru psa. Jeho pět ocasů představuje živly, ovládá všech pět, nyní je již lapen Akatsuki.

Šestiocasý démon - Rokubi no Raijuu

(Rokubi no Raidžů), nabývá tvaru lasičky. Tento démon byl bohem hromu, nyní díky Osmiocasému stratil svůj post. V seriálu je k tomuto démonovy fillerová část, kde je jeho Jinchuuriki, kterého se snaží polapit jak lovci z jeho vesnice, tak Akatsuki a těm se to nakonec podaří, jediná změna zde je ta, že je zde vyobrazen jako slimák.

Sedmiocasý démon - Shichibi no Kaku

B ůh země, v seriálu je vyobrazen jako jakási kudlanka.

Osmiocasý démon - Hachibi no Kyogyu

Nabývá tvaru chobotnice a býka napůl. Jediný z démonů, který přímo spolupracuje se svým Jinchuuriki a společně s ním bojuje, tím pádem z něj dělá velice silného Shinobi, který porazil i Sasukeho, ten bohužel použil Amaterasu a tak ho nakonec polapil a odnesl Akatsuki. I přes to že byl poražen unikl a využil situace ve svůj prospěch. Nyní je spolu s Narutem hledanou kořistí Akatsuki.

Devítiocasí démon - Kyuubi no Youkou

(Kjúbi no Yókó), nabývá tvaru lišky. Tento démon je zapečetěný uvnitř Naruta, který má největší životní sílu ze všech démonů a jako démon nikdy nebyl poražen, ale byl pomocí pečetící techniky Shinigami (bůh smrti) zapečetěn. Naruto už se z části naučil ovládat tuto chakru. Další překlady: Kyuubi, Kitsune
Další vyobrazení Plná velikost <<
zdroj:hokage.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama