Jiraya

27. června 2012 v 15:29 | George HeyDuck |  Postavy

Popis

Jiraiya je jeden z legendárních Sanninů (ninjů, kteří dosáhli absolutního mistrovství v některé oblasti bojových umění) a taky se mu říká zvrhlý žabák nebo poustevník.

Je mu 50+ let a i přes svůj věk je to velký šmírák. Rád se seznamuje se všemi dívkami, které se mu líbí. Je velmi známý, protože jako jediný z legendárních Saninů, ale vlastně legendárních ninjů ve světě Naruta se stal spisovatelem a cestovatelem, který prošel velkou část světa a všude se samozřejmě rozlížel po pěkných holkách... .

Zrod legendárního Sannina

Za mlada s Orochimarem a Tsunade
Jiraiya byl už od dětství velice nadaný a tak se spolu s Orochimarem a Tsunade stal žákem budoucího 3. Hokageho, v průběhu různých válek, které ničily kraj v období jeho mládí se spolu s těmito svými kamarády velmi zocelil a postupně se z nich stala skupina známá jako 3 Saninové Skryté Listové vesnice. Každý ze Saninů, ale Jiraiya a Orochimaru hlavně umí vyvolat nejsilnější nedémonické tvory co ve světě Naruta existují jako je obří žabák Gamabunta. A spolu jako team byli prakticky neporazitelní.

Techniky

Narozdíl od většiny ostatních ninjů jsou Saninnové schopni používat velmi širokou škálu technik, které umí velmi dobře kombinovat. Konkrétně Jiraya třeba umí nepřítele zmenšit a přenést do žaludku obyčejné žabky, zdá se to jako legrační technika, ale většinou je pro nepřítele takovéto polapení fatální... .

A Jiraiya takto lapenou oběť umí náležitě potrápit, jeho nejoblíbenější mučící technikou je totiž lechtání (i ve skutečnosti se kdysi používalo a po pár hodinách/dnech se z toho můžete i zbláznit), které rozváže jazyk i zatvrzelým bojovníkům, zvyklým snášet bolest.
Jeho dlouhé bíle vlasy, které mu také pomáhají v jedné technice (je to jeho nejrychlejší a pro soupeře většinou osudná technika kdy se se jeho vlasy bez varování změní ve smršť bodlin, které na nepřítele v okamžiku vystřelí).

Jiraiyovi žáci

Už když byl Jiraiya mladý řekl mu stařešina žabího kmene, že jednou vychová žáka, který bude tak silný, že změní svět buď k lepšímu, nebo horšímu. Jiraiya zprvu těmto slovům moc nevěřil ale jak stárnul, začal o nich více přemýšlet.

Když pak během války potkal sirotky ( Yahika, Nagata a Konan ), kteří se za každou cenu chtěli stát jeho žáky rozhodl se své kamarády Orochimara a Tsunade opustit a 3 roky sirotky trénoval, zvláštěpak Nagata, který měl vrozenou nejsilnější "oční" techniku rinengan, který jeho nositeli umožňuje provádět i v ninjovském světě nevídané věci.

Jiraiya měl jako svého dalšího žáka Minata Namikazeho, který se pro své schopnosti a moudrost stal už v útlem věku 4. Hokagem Listové vesnice.

Posledním Jiraiyovým žákem byl Naruto uzumaki, který v sobě má uvězněnou strašlivou 9 ocasou lišku, Jiraiya citíl, že Naruto bude potřebovat všechnu pomoc co mu může dát, aby jí nepropadl, nebo se nestal obětí organizace Akatsuki, která jí z nějch chtěla za každou cenu získat, a proto se rozhodl trénovat pouze jeho celé 3 roky.Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!Jiraiyův odkaz

Jiraiya chtěl změnit svět k lepšímu a ukončit neustálé ninjovské války, ale věděl, že nikdy nebude tak silný, aby změnil svět pouze silou, proto se snažil psát knihy a hlavně trénovat další studenty, kteří by kromě síly hledaly i cesty jak jednotlivé klany a národy usmířit. Možná ve skrytu duše věřil, že proroctví, které mu zanechal žabí stařešina je skutečně pravdivé a ne jen odpolední sen potrhlého staříka.

Boj až do smrtelného konce

Až do konce...
Jiraiyu fatálně neporazil za 50 let jeho života nikdo včetně Orochimara jehož zradu těžce nesl až do okamžiku kdy se střetl se svým vlastním žákem z dávné minulosti - Nagatem.

Zvrhlý poustevník byl zpočátku velmi opatrný, ale když se dozvěděl, že vyjímečný bojovník Hanzo zvaný Salamandr, který byl kdysi schopen zahnat do kouta jeho Orochimara i Tsunade byl snadno poražen neznámým ninjou zvaným Pain (bolest), rozhodl se jednat a Painovi se postavil.

V průběhu soboje zjišťuje, že bojuje se svým starým žákém, který nyní používá 6 těl najednou, která jsou navíc pouze loutkami. Bohužel všech 6 těl je propojených a Jiraiya je tedy nucen bojovat s 6 násobnou přesilou, která navíc dokáže bojovat jako jeden. I přes tak obrovskou nevýhodu je schopen celkem 4 z nich porazit (nejprve 3 a pak jednoho osamoceně) a neustává v boji ani když přijde o celou ruku.

Ke konci souboje se mu naskytne příležitost uniknout, ale on ji zavrhne, protože ví, že bez jeho oběti při které se pokusí zjistit pravdu o tom jak jsou Peinové ovládáni nebude mít nikdo včetně Naruta šanci v následném souboji zvítězit.

A tak Jiraiya umírá, ale ještě předtím posílá Listové vesnici vzkaz ve kterém stojí "Ten hlavní není mezi 6".
Zvrhlý poustevník tedy umírá tak jak si vždy přál s úsměvem na rtech a i v posledních vteřiných života vidí svět z toho lepšího úhlu.
Zdroj:postavy.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Verča ♥TVD♥ ♥Verča ♥TVD♥ | Web | 27. června 2012 v 15:36 | Reagovat

pěkný bloček :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama