Kekkei Gankai

20. října 2012 v 11:43 | George HeyDuck
Kekkei Genkai (血継限界, doslovný překlad "technika omezena na dědičnosti krve"), také vrozená dědičná schopnost, jsou schopnosti, předávané geneticky v určitých klanech. Je možné aby ninja měl více než jednu z těchto schopností. Kekkei Genkai schopnosti, které pracují díky oku uživatele, se nazývají dōjutsu. Mezi další kekkei genkai patří smíchávání jedoho typu elementární čakry s jiným, což vytvoří nový element unikátní pro uživatele, který je obvykle nemožný používat pro normální ninjy.
Kekkei Genkai a jejich příbuzné techniky nelze naučit nebo kopírovat. Nicméně Kekkei Genkai byly předávány třetím osobám. Dōjutsu, nebo jiné Kekkei Genkai izolované do jednoho orgánu může být transplantována do těla jiného, ​​jako tomu bylo s přenosem Obitova Sharinganu na Kakashiho. Použití těchto orgánů vyžaduje potom mnohem více chakry než člověk narozený s touto Kekkei Genkai. Elementy mohou být také předány k lidem mimo klan, jako Yamato, který byl podroben zavedení DNA uživatele Elementu dřeva. Nicméně Yamatova dovednost v používání není zdaleka tak silná jako původce: Hashirama Senju a riziko tohoto procesu bylo, že Yamato byl jediný, který z šedesáti testovaných osob přežil.
Ačkoli Kekkei Genkai jsou obvykle geneticky sdíleny v rámci konkrétního klanu, někdy je to jedinečné pouze pro jednu osamocenou osobu (dokonce ani rodinní přibuzní ji nemají), jako je například Element dřeva a Shikotsumyaku. Přesto další Kekkei Genkai se objevují u vice jedinců, kteří nemají spolu nic společného, jako je Element lávy, který se objevil u ninjy z Kirigakure a Iwagakure a Kumogakure, nebo Magnetický element, který se objevil u ninjy z Kumogakure a Sunagakure.
Existuje také varianta Kekkei Genkai známý jako Kekkei Tōta, která je kombinací tří různých element
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama